Drawiński Park Narodowy

Tematy

gifoland

polecam puszczę notecką i drawieński park narodowy, mozna połączyć razem, a tu http://www.pilka.archpozn...rmacje_mapa.htm mały wycinek mapy puszczy noteckiej, naprawdę jest gdzie pojeżdzić, a jeśli chodzi o kaszuby to jest jeszcze lepiej

Przedstawiony przez spigota@ szkic spotkań na 2010 podoba mi się. Jednocześnie coś mi w nim brakuje.
Po pierwsze widziałbym dwa spotkania pod namiotem nad naszą ulubioną Odrą. Co prawda do Wisły mam bliżej ale tam trzeba mieć duugie kije, a ja mam tylko 7 stóp.
Spotkanie w Świętoszowie na pierogach poza wszelką dyskusją pownno się odbyć. Jednak tylko jeden wyjazd na pstrągi to trochę mało. A co z rzeką Bóbr?
Oprócz tego tak sobie pomyślałem żeby spóbować połowić może szczupaki. To taka długa ryba z pyskiem jak krokodyl. Ma tylko ostrzejsze zębiska.Widziałem na zdjęciu w Castmanii. Takie szczupaki występują w Nadarzycach.
Z takiego kalendarza można sobie wybrać imprezki, które komu bardziej pasują i już.

styczeń- u mnie indywidualne otwarcie sezonu pstrągowo/trociowego
luty - Drawieński Park Narodowy org. j.pl (pstrąg) może pojadę
marzec - indywidualne poszukiwanie pstrągów na zapomnianych terenach
kwiecień- Kwisa org. spigot@ (pstrąg)
maj - Nadarzyce propozycja org. Thymallus@,Mirat@(szczupak)
czerwiec- Odra z.z. Pilichowice org. spigot@ spotkanie niepewne (sandacz)
lipiec - Wisła propozycja Pafcio@(dowolne ryby)
sierpień - rz.Bóbr (pstrąg, lipień) propozycja org. Thymallus@,spigot@
wrzesień- j.Powidz org. Thymallus (okoń) rz.Warta org. Tofik@ (boleń,szczupak)
październik- u mnie indywidualne poszukiwanie szczupaków i okoni
listopad - m. Bałtyk (troć wędrowna, łosoś)
grudzień - u mnie indywidualne poszukiwanie okoni i sandaczy

Witam
Szukam pomyslow na ciekawe trasy rowerowe w naszym wojewodztwie badz
bliskich okolicach. Zalezy mi na jak najmniejszej ilosci asfaltu
(wiadomo, rakotworczy ;)), jak najwiekszej ilosci odcinkow lesnych,
dlugosc calej trasy 80-130km. Mile widzane wszelkie urozmaicenia terenu
w postaci wzgorz, jezior, rzek.
Drawienski Park Narodowy juz znam, Park Wolinski tez, Puszcza Bukowa i
okolice takze....okolice Inska i Chociwla juz zaplanowane.
Kiedys sprobowalem terenow wokol Drawska, ale w porownaniu do DPN
wypadly tak sobie. Odcinek Szczecin-Inoujscie tez juz sprawdzilem.
Bylbym wdzieczny za info, jesli cos ciekawego mi umknelo.
Pozdrawiam.....Rafal

qwerty wrote:
[color=blue]
> Witam
> Szukam pomyslow na ciekawe trasy rowerowe w naszym wojewodztwie badz
> bliskich okolicach. Zalezy mi na jak najmniejszej ilosci asfaltu
> (wiadomo, rakotworczy ;)), jak najwiekszej ilosci odcinkow lesnych,
> dlugosc calej trasy 80-130km. Mile widzane wszelkie urozmaicenia terenu
> w postaci wzgorz, jezior, rzek.
> Drawienski Park Narodowy juz znam, Park Wolinski tez, Puszcza Bukowa i
> okolice takze....okolice Inska i Chociwla juz zaplanowane.
> Kiedys sprobowalem terenow wokol Drawska, ale w porownaniu do DPN
> wypadly tak sobie. Odcinek Szczecin-Inoujscie tez juz sprawdzilem.
> Bylbym wdzieczny za info, jesli cos ciekawego mi umknelo.
> Pozdrawiam.....Rafal[/color]

[url]http://www.berlin-wolin-na-rowerze.pl/[/url]
--
===opix===

Drawieński Park Narodowy znów jest dostępny dla turystów

<SCRIPT language=Javascript1.2 type=text/javascript> function prn(a) { if (a == '') { document.write(a); }} prn('Drawieński Park Narodowy, dostępny dla turystów, otwarty, zamknięty, Elżbieta Hołubczat, podpis ministra, roczny plan') </SCRIPT>Od wczoraj (8.01.09) turyści mogą już korzystać z usług Drawieńskiego Parku Narodowego. Szlaki były zamknięte dla ruchu turystycznego od 1 stycznia z powodu braku podpisu ministra.
Elżbieta Hołubczat, p.o. dyrektora parku, powiedziała, że to efekt niezatwierdzenia przez Ministerstwo Środowiska "planu rocznych zadań ochronnych". Dokument został wysłany do Warszawy już w sierpniu. Zwłoka była spowodowana zmianami przepisów oraz świętami - wytłumaczył resort.

Planów na czas nie dostały także inne parki narodowe, ale tylko dyrekcja Parku Drawieńskiego zdecydowała się na zamknięcie szlaków. Strażnicy parkowi nie nakładali jednak na turystów mandatów.<!-- google_ad_section_end -->

DRAWIEŃSKI PARK NARODOWY
ul. Leśników 2, 73-220 Drawno
tel.: (095) 768 20 51
fax: (095) 768 25 10

<O:pDrawieński Park Narodowy-ochrona przyrody, szlaki turystyczne, spływy kajakowe, Drawa, Pomorze Zachodni, turystyka, Puszcza Drawska - Informacje ogólne</O:p>

Witam

A ja polecam splywy kajakowe na Pojezierzu Drawskim. Rzeka Drawa jest jednym z piekniejszych i bardziej znanych szlakow kajakowych Polski. Rzeka ma niepospolite walory krajoznawczo-przyrodnicze, czego dowodem jest ochrona na prawie calej dlugosci. Gorna czesc rzeki objeta jest ochrona przez Drawski Park Krajobrazowy, srodkowa i dolna zas przez Drawienski Park Narodowy.

Pozdrawiam
Konrad


  Gaweł, bogdanm, Roy P, WaldekR, Roby, ZAC, MC_, Norbert, ewago, teatralniak, docentWB cieszę się, że jesienny DPN widziany moimi oczami Wam się spodobał :uklon: Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam ponownie :wesoly:
Cytat:
WaldekR napisał(a) Śliczności złowiłaś Ado w tej puszczy. :brawo:

Żałuję, że mnie z Wami nie było.
No ja też bardzo żałuję, za rok Ci nie odpuścimy :paluszek: :evil2:
Cytat:
docentWB napisał(a) DPN, jak rozumiem, to Drawieński Park Narodowy ? Dobrze rozszyfrowany skrót :ok:


Jeszcze trochę jesiennych kolorków:

289.


290.

Gdzie znaleźć mapę danej miejscowośći??
  Witam. Jako, że z laską wakacje spędzamy w domu to zamierzam się z nią wybrać w jakieś trasy rowerowe. Chcę znaleźć dokładną mapę swojej miejscowości (Krzyż Wielkopolski), ale za chiny nie mogę znaleźć. Google maps mało o tej miejscowości wiedzą. Niedaleko znajduję się Drawieński Park Narodowy ale na ich stronie też jest kiepsko. Przeryłem cały internet i nic. Chodzi mi o jakieś szlaki turystyczne tzn. dokładną mapę danej miejscowości. Chyba wiecie o co mi chodzi? :P jak znacie jakieś strony gdzie są dokładne mapy to byłbym bardzo wdzięczny ;D I Google Maps odpadają!!

Proszę o identyfikację, czy to strzyżyk ?
Drawieński Park Narodowy, samo serce parku, trzy dni temu.


Polecam jez. Drawsko. Duże, z czystą wodą, ma kilka odnóg, w sumie: jest gdzie pływać. Przyjechać najlepiej do Czaplinka, slip na ośr. Drawtur, tam też można zostawić auto. To jezioro na piękny, tygodniowy rejs.

Pozdrawiam


Zgadzam się. Jednak jak na tygodniowy rejs przy średnich warunkach wiatrowych to trochę małe. Ale z drugiej strony przyjmując sobie za cel eksplorację każdego zakątka to i tydzień może nie wystarczyć

Jest kilka niesamowitych miejsc

- głębokie zatoczki po stronie zachodniej niedaleko Czaplinka (np. Zatoka Henrykowska niczym fiord)), polecam widok na jezioro ze szczytu stromego brzegu, (ze 20 m wysokości jak nie więcej)
- miejsce gdzie Drawa zaczyna swój bieg, jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce, (dla niewtajemniczonych - kilkadziesiąt kilometrów dalej w widłach rzeki Drawy i Płocicznej założono Drawieński Park Narodowy.
- Stare Drawsko z ruinami zamku
- Wyspa Bielawa - piąta co do wielkości wyspa w Polsce. Polecam nocleg w rozległej zatoczce w części południowo wschodniej. Na wyspie można podziwiać kilkuset letni buk. Dookoła Bielawy wytyczono ścieżkę przyrodniczą ze stacjami. Wyspę zamieszkuje kilkanaście saren. Wstając ze wschodem słońca i spacerując ścieżką trzeba uważać, żeby na którąś nie nadepnąć, co prawie mi się zdarzyło. Jedna z nich zbudziła się, gdy byłem od niej na odległość 2 metrów. Jednego ranka naliczyłem 7 okazów. Obserwację ptaków, czy dzikiej zwierzyny można prowadzić również ze wzniesionej na tą okazję ambony. Od strony południowej zbudowano pomost do cumowania łodzi oraz miejsce, wiatę do biwakowania, wychodek, śmietniki.

Polecam!!!

Ja zwykle czarteruję na 2-3 dni omegę z Drawturu w Czaplinku. Nie ma jak nocleg pod gołym sierpniowym niebem przy spadających gwiazdach. Czasami pada, ale są na to sposoby Mimo że pływałem po Drwaskim już kilka razy, to za każdym razem mnie czymś nowym zaskakuje, jest sporo zatoczek do eksploracji ...

mapeczka http://www.pojezierzedraw...ro_Drawsko2.jpg

A propos ... wpłynął ktoś kiedyś w tą wąska zatoczkę na zachód od wsi Mącidół, blisko wyjścia Drawy? Ciekawi mnie ona ze względu na swą niedostępność. Ja próbowałem omegą zupa na maksa po kilkudziesięciu metrach ze względu na nadciągająca burzę wycofałem się piękny warkocz zieliska na płetwie ciągnąc ... niestety nie tym razem ...Powered by MyScript